Lytt til tekst
SØK MENY

Sommerskole

Gå direkte til

Sommerskolen er et gratis tilbud om 2 ukers intensiv opplæring for elever i yrkesfaglige løp eller lærlinger ute i bedrift som har strøket eller fått ikke vurdert (IV) i fagene Matematikk og  Naturfag

Sommerskolen 2019

Sommerskolen 2019 tilbyr kurs i:

  • Matematikk (MAT1001)
  • Naturfag (NAT1001)


Kursene vil gå samtidig, og det er derfor ikke mulig å delta i begge fagene.

Kursene vil foregå 08.30 – 15.00 hver dag fra mandag 24.juni – fredag 5.juli. Deltakerne må ha med PC, kalkulator og skrivesaker. 

Det er pliktig frammøte til alle timer

Alle som underviser på sommerskolen er dyktige og engasjerte faglærere fra de videregående skolene i Vestfold. Det er også engasjert assistenter på alle kursene. 

Gratis frokost kl 08.00 - 08.30 og lunsj 11.15 – 11.45.

Årets vg1 elever med IV grunnet fraværsregelen har ikke mulighet til å søke sommerskolen.

Hvor foregår sommerskolen ?

 

Sommerskolen vil foregå på følgende skoler:



Færder videregående skole, Banebakken 38, 3127 Tønsberg

Tilbyr fagene:
Matematikk (MAT1001)
Naturfag (NAT1001)

Matematikkurset avsluttes med skriftlig eksamen fredag 5. juli 
Naturfagskurset avsluttes med muntlig/praktisk eksamen torsdag/ fredag 4./ 5. juli. 

 

Sandefjord videregående skole, Krokemoveien 2-4, 3214 Sandefjord

Tilbyr faget:
Matematikk (MAT1001)

Matematikkurset avsluttes med skriftlig eksamen fredag 5. juli 

Elektronisk påmelding:

Informasjon om sommerskolen 2019

Påmeldingslenke Sommerskolen 2019

 

 

 Kontaktpersoner sommerskolen

Er du elev?

Kontaktpersoner ved de videregående skolene:

Thor Heyerdahl vgs   Mette Aakervik mettea@vfk.no 33 12 31 00
Sandefjord vgs June Bryde

juneb@vfk.no

33 48 85 00
Nøtterøy vgs  Ingvild Horpestad ingvildh@vfk.no 33 35 10 00
Færder vgs   Ole Haug olehaug@vfk.no 33 30 96 00
Greveskogen vgs  Maria Eide mariae@vfk.no 975 91 776
Melsom vgs Hilde Marie Hermansen  hildemarieh@vfk.no 33 36 39 00
Re vgs   Erik Tronerud erikt@vfk.no 33 30 66 69
Horten vgs Kirsti Hagen Røed kirstir@vfk.no 33 07 90 04
Holmestrand vgs  Karin Haugo karinc@vfk.no 33 06 63 50
Sande vgs  Tone Vatle Johansen tonej@vfk.no 33 78 50 50

 

Er du lærling?

Kontakt fagopplæringsseksjonen i fylkeskommunen

v/Trude Johansen trudej@vfk.no tlf  915 20 976

 

Hverken elev eller lærling?

Kontakt Oppfølgingstjenesten

v/Tor Beisland torbe@vfk.no tlf  977 80 210 

 

Andre spørsmål?

Vestfold fylkeskommune – sentralbord: 33 34 40 00

Skoleseksjonen Erla Jonsdottir erlaj@vfk.no 408 48 292
Skoleseksjonen Else Beate Husby elsebeateh@vfk.no 913 88 632
Fagopplæringseksonen Trude Johansen trudej@vfk.no 915 20 976

 

Påmeldingsfrister

Lærlinger og OT kandidater 20. mai.
Vg1-elever med stryk på eksamen våren 2019 kan melde seg på frem til kursstart.

Om kurset igangsettes på det stedet du ønsker, er avhengig av antall påmeldte. Vi kontakter deg hvis det ikke er nok påmeldte. Du får da tilbud om å gå på en annen skole hvis ledig plass.

Brosjyre Sommerskolen 2018

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Hva forsøkte du å finne?